Iranian Urology and Renal Transplantation Center

Uropractice is a place to share our knowledge and experiences in different fields of urology

(iurtc.org.ir)

   
 آموزش مداوم جامعه پزشكي به آن دسته از فعاليت هاي آموزشي كه جهت حفظ، توسعه يا ارتقاء دانش، مهارت، عملكرد حرفه اي و ارتباطاتي كه يك پزشك (مشمول) در ارائه خدمت به بيماران ، جامعه يا حرفه خود بكار مي گيرد، اطلاق مي شود. محتواي آموزش مداوم دانش و مهارت هائي است كه متخصصين فن بعنوان علوم پايه پزشكي، اصول طب باليني و مراقبتهاي پيشگيري شناسائي و مورد پذيرش قرار داده اند.

  برطبق يك تعريف وسيع از آموزش مداوم، نظير آنچه در بالا آمده، تمام فعاليت هاي آموزش مداوم كه موجب شوند پزشكان (مشمولين) مسئوليت هاي خود را موثرتر و كارآمدتر به انجام رسانند، CME هستند. اما تمام فعاليت هاي آموزشي، آموزش مداوم جامعه پزشكي محسوب نمي شوند. فعاليت هاي آموزشي كه مستقيما" با كار حرفه اي پزشكان (مشمولين) مرتبط نباشد، CME نيستند. همزمان با پیشرفت فناوری اطلاعات افق های جدیدی پدیدار شده است تا بلکه بتوان با بهره مندی از ابزار جدید به هدف تامین آموزش مادام العمر دست یافت فلذا راه اندازی سیستم های مبتنی بر اموزش الکترونیک از اهمیت ویژه ای در سالهای اخیر برخوردار شده اند.

  کاربر گرامی شما برای ورود به صفحه اصلی عناوین CME و مشاهده متن هر یک از لینک های فعال شده (هر CME به مدت دو سال فعال می باشد و پس از ان قابل پاسخگویی نخواهد بود) باید در سایت uropractice ثبت نام کرده و نام کاربری و کلمه عبور اختصاصی دریافت کنید که این کار از طریق کلیک بر روی ایتم Registration در صفحه اصلی سایت قابل انجام خواهد بود. شما پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور در صفحه اصلی و کلیک روی log in وارد صفحه اختصاصی خود خواهید شد و در ایتم my panel گزینه my uroCME را انتخاب کنید تا عناوین فعال شده را مشاهده کنید.پس از مطالعه کامل متن – مشاهده تصاویر و فیلم مربوط به موضوع که در صفحه اصلی هر CME گنجانده شده اند با کلیک روی لینک پاسخگویی به سوالات که در انتهای صفحه قرار دارد وارد صفحه سوالات در سامانه اموزش مداوم دانشگاه شهید بهشتی شده و در صورت پاسخگویی به حداقل 70% سوالات شایسته اخذ گواهی و 2 امتیاز بازاموزی مدون خواهید شد. نحوه دریافت گواهینامه در صفحه مربوطه به طور کامل توضیح داده شده است. توجه داشته باشید که جهت پاسخگویی به سوالات در سامانه اموزش مجازی ارولوژی دانشگاه شهید بهشتی نیازمند اخذ نام کاربری وکلمه عبوری متفاوتی هستید که توضیحات چگونگی اخذ ان پس از کلیک روی لینک پاسخگویی به سوالات به شما داده خواهد شد.

در صورتیکه ازمرورگر Internet Explorer برای جستجوی صفحات استفاده می کنید باید ابتدا فایل متن بازاموزی را Save و سپس با Acrobat reader ان را باز و از مطالب ان استفاده نمایید. دیگرمرورگرها مانند Firefox و Safari و .... نیازی به اقدام فوق ندارند و از همان ابتدا با کلیک روی گزینه Open  میتوانید وارد متن بازاموزی شوید.

لطفا در صورت هرگونه ابهام در مورد نحوه کار با سامانه اموزش الکترونیک ارولوژی با ایمیل info@uropractice.com موارد مورد نظر را اطلاع دهید تا در اسرع وقت به ان پاسخ داده شود.

                                             
                                                                                                عناوین دروس در سامانه آموزش الکترونیک ارولوژی
1- آدرنال
2- هیپرپلازی خوش خیم پروستات (اتیولوژی - تشخیص و درمانهای غیرجراحی)
3- درمانهای مداخله ای در درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات
4- عفونتهای سیستم ادراری
5- درمانهای مدیکال و جراحی تومورهای بیضه (سمینوما)
6- درمانهای مدیکال و جراحی تومورهای بیضه (نان سمینوم)
7- مروری بر تومورهای غیرمهاجم مثانه
8- مروری بر تومورهای مهاجم مثانه
9- کاربرد لیزر در ارولوژی
10- پیوند کلیه
11- ایتولوژی-اخلالات متابولیک و درمانهای مدیکال سنگهای ادراری
12-درمانهای اندوسکوپیک و پرکوتانئوس سنگهای ادراری
13- درمانهای لاپاروسکوپیک سنگهای ادراری
14-آموزش بیوپسی پروستات تحت گاید سونوگرافی
15- اتیولوژی-روشهای تشخیص و مرحله بندی تومورهای کلیه
16-درمانهای مداخله ای در تومورهای کلیه
17- مروری بر رفلاکس ادراری در کودکان و افق های نوین درمان رفلاکس
18- ارولوژي پره ناتال
19- مروری بر بی اختیاری استرسی در خانمها و درمانی مدیکال و جراحی آن
20- آشنایی با اصول یورودینامیک